
Mario van Vuuren loopt al jaren voor een ander
AlgemeenZEVENAAR - De naam van het evenement zegt het al, maar wie Mario van Vuuren spreekt, weet meteen dat de SamenLoop voor Hoop de Liemers veel meer is dan 24 uur wandelen. Voor hem draait het om saamhorigheid, nieuwe ontmoetingen en vooral: iets betekenen voor mensen die geraakt zijn door kanker.
Door Susan Wiendels
Mario loopt al sinds de eerste editie in 2016 mee met een groepje vrienden en familie. De naam verraadt direct dat gezelligheid en doorzettingsvermogen prima samengaan: de Vrolijke Blaar. De wandelgroep groeide uit tot een hechte club van zo’n zestien deelnemers die elke twee jaar 24 jaar samen tegen kanker loopt.
Maar Mario trekt niet alleen de wandelschoenen aan. Sinds 2023 valt het evenement onder de vlag van Stichting Goede Doelen Zevenaar en Omstreken en maakt hij deel uit van het bestuur. Een prachtige missie voor de kersverse pensionado. Gewapend met een glimlach, een flinke dosis overtuigingskracht en een groot netwerk trekt hij langs bedrijven, winkeliers en ondernemers om sponsors te werven. Niet zelden komt hij thuis met een auto vol prijzen of producten voor de verloting. "Veel winkeliers geven liever iets weg dan dat ze geld doneren”, vertelt hij.
Creativiteit is het sleutelwoord voor de Vrolijke Blaren. Naast het lopen verkochten ze door de jaren heen houten hartjes, sleutelhangers en vogelhuisjes. Kinderen konden linnentasjes beschilderen en bezoekers maakten gretig gebruik van de populaire ‘Altijd prijs’-verloting. Alles met hetzelfde doel: zoveel mogelijk geld ophalen voor mensen met kanker.
Met succes. Tijdens de laatste editie van 2024 werd maar liefst 63.000 euro opgehaald. Het Braamhuis, het Toon Hermans Huis en landelijke kankerdoelen profiteerden van de opbrengst. Alleen al De Vrolijke Blaar was goed voor ongeveer 8.000 euro. Dit jaar mikt de groep op minstens hetzelfde bedrag.
Toch zijn het niet de bedragen waar Mario het eerste aan denkt als hij terugblikt. Wanneer het Horsterpark stil wordt, de muziek zachter klinkt en de gesprekken persoonlijker worden, dan geniet hij. Als deelnemers elkaar verhalen vertellen over verlies, hoop, herstel en herinneringen. Tussen de dauw en de eerste zonnestralen is de magie van de SamenLoop intens voelbaar. "Dat is het mooiste moment," zegt Mario.
Dat de SamenLoop voor Hoop veel inzet van hem vraagt, neemt hij voor lief. Van de opbouw op vrijdagochtend tot de laatste opruimwerkzaamheden op zondagavond is hij vrijwel onafgebroken aanwezig. Slapen? Dat gebeurt soms slechts een paar uurtjes. Lachend haalt hij een herinnering op aan de eerste editie. "Iedereen had een plek in de caravan gevonden, behalve ik. Uiteindelijk heb ik maar een paar uur in een stoel geslapen."
Voor Mario is dat geen opoffering. Het gevoel dat ontstaat wanneer honderden deelnemers, vrijwilligers, sponsors en bezoekers samenkomen voor hetzelfde doel maakt alles voor hem de moeite waard. “SamenLoop gaat niet alleen over geld inzamelen. Het gaat over verbinding. Over mensen die elkaar vinden. Over verhalen die gedeeld worden. Over steun geven aan wie dat nodig heeft.”